מילים נרדפות

טריילר

//cinema-maalot.co.il/wp-content/uploads/2019/02/מילים-נרדפות-1.jpg

תקציר

זוכה פרס דב הזהב ברלין הסרט הטוב ביותר

הסרט הוא קופרודוקציה ישראלית-צרפתית-גרמנית שצולמה בפריז. הוא הופק על ידי אסנת הנדלסמן קרן וטליה קלינהנדלר מחברת פאי סרטים, סעיד בן סעיד ו-Komolizen Film, ויצא בתמיכת קרן יהושע רבינוביץ ומשרד התרבות.

הסרט מבוסס על זיכרונותיו האישיים של לפיד מהתקופה שבה חי בפריז. הוא נכתב על ידי לפיד ביחד עם אביו, חיים לפיד, ונערך על ידי אמו, ערה לפיד, אשר נפטרה לקראת סיום העריכה והסרט הוקדש לזכרה.

תקציר הסרט
יואב (טום מרסייה) הוא צעיר ישראלי וחייל משוחרר שמהגר לפריז, מתוך תחושת מיאוס במולדתו, בתקווה שצרפת והשפה הצרפתית יגאלו אותו מהטירוף בארץ. בצרפת הוא מסרב לדבר עברית, אך עד מהרה מגלה שתחושת המיאוס לא חולפת.

שבועיים לאחר שזכה בפרס הגדול של פסטיבל ברלין 2019- "דב הזהב" ובפרס איגוד המבקרים הבינלאומי היוקרתי שהוענק בפסטיבל, סרטו החדש של הבמאי נדב לפיד- "מילים נרדפות"- עולה לאקרנים בארץ.
"מילים נרדפות" הוא סיפורו של יואב, צעיר ישראלי, אשר נוחת בפריז בתקווה שצרפת והצרפתית יגאלו אותו מהשיגעון הישראלי.
מי שמככב בתפקיד הראשי בסרט הוא טום מרסיה, שזהו תפקידו הקולנועי הגדול הראשון. לצידו שני שחקנים צרפתים שכונו על ידי העיתונות בצרפת: "הדור הבא של כוכבי הקולנוע הצרפתיים"- לואיז שבילוט ששיחקה בעבר ב"מאהב ליום אחד" של פיליפ גארל ומשחקת בימים אלו ב"בנדטה" של פול ורהובן וקוונטין דולמייר ששיחק ב"יוצא מן הכלל" של מישל הזנווציוס, " זכרונות נעורים״ של ארנו דפלשיין ועוד.
"מילים נרדפות" מגיע לאחר ששני סרטיו הארוכים של לפיד- "השוטר" (2011) ו"הגננת" (2015)- זכו להצלחה בקרב מבקרים מאירופה ומארצות הברית והוקרנו בפסטיבלים בכל העולם.
התסריט שכתב לפיד יחד עם אביו, הסופר חיים לפיד, מבוסס על התקופה הארוכה בה שהה בפריז בעבר. הסרט הופק על ידי "פאי סרטים", Komolizen Film וסעיד בן סעיד.
סעיד בן סעיד, מגדולי המפיקים הצרפתים, עבד בין השאר עם רומן פולנסקי, דיוויד קרוננברג ופול ורהובן. את הסרט הפיק יחד עם שותפו השוויצרי מישל מרק, אשר עימו הפיק בעבר את "היא" ("Elle") של ורהובן ופרויקטים נוספים.
"פאי סרטים" היא חברת הפקה ישראלית של המפיקות אסנת הנדלסמן קרן וטליה קליינהנדלר, אשר אחראיות בין השאר ללהיט "ישמח חתני" ולסרטו הקודם של לפיד- "הגננת"- גם בגרסתו המקורית וגם בגרסת רימייק האמריקאית בכיכובה של מגי ג'ילנהול.
Komolizen Film היא חברת הפקה גרמנית שמפיקיה הם מארן אדה (הבמאית המועמדת לאוסקר על "טוני ארדמן"), ג'אנין ג'קובסקי וג'ונאס דורנבך, המתמחה בסרטי ארט האוס.
"מילים נרדפות" הוא קו פרודוקציה ישראלית- צרפתית- גרמנית, אשר הופקה בתמיכת פרוייקט קולנוע קרן יהושוע רבינוביץ - פרוייקט קולנוע.
"מילים נרדפות" היה הסרט האחרון שערכה עורכת הקולנוע ערה לפיד, אמו של נדב. היא נפטרה לקראת סיום העריכה. הסרט מוקדש לה.

  • שחקנים טום מרסייה, לואיז שבילו, יונתן בודינה, אוריה חייק
  • במאי/ת נדב לפיד
  • שפה צרפתית, תרגום לעברית
  • ז׳אנר דרמה
  • משך 121 דקות
  • מקום שנה ישראל 2019

זמני הקרנה

רביעי 6/3/19 21:00