פליאצ'י + קוולריה רוסטיקנה

טריילר

//cinema-maalot.co.il/wp-content/uploads/2020/02/אבירות-כפרית.jpg

תקציר

בית האופרה הממלכתי של וינה. פלסידו דומינגו מנצח על רומיאו ויוליה – גונו

סיפור האהבה הגדול בכל הזמנים בגרסת האופרה של המלחין הצרפתי, בן התקופה הרומנטית, שארל גונו. יצירת אופרה יפהפיה, שופעת אריות מרשימות וקטעי מקהלה מרהיבים בהפקה משובחת מבית האופרה הממלכתי של וינה. פלסידו דומינגו אוחז בשרביט הניצוח, חואן דייגו פלורז, מהטנורים הליריים המובילים בעולם בתפקיד רומיאו ובתפקיד יוליה, זוכת תחרות האופרליה היוקרתית לשנת 2013, זמרת הסופרן אאידה גריפולינה.

CONDUCTOR Plácido Domingo
DIRECTOR Jürgen Flimm
SET AND LIGHTING DESIGN Patrick Woodroffe
COSTUMES Birgit Hutter
MOVEMENT DIRECTOR Renato Zanella

Juliette, Tochter Capulets Aida Garifullina
Roméo Juan Diego Flórez
Mercutio Gabriel Bermúdez
Frère Laurent Dan Paul Dumitres

רומאו ויוליה של גונו

רומיאו ויוליה מאת גונו נכתבה באביב 1865 והיא מתרכזת בנאהבים עצמם ובדואטים שנכתבו עבורם, בעוד בני קפולט ובני מונטגיו של בליני מרוחקת במידה רבה מהעלילה כפי שמתאר אותה שקספיר. באופרה זו רומיאו מושר על ידי זמרת מצו סופרן השרה מספר דואטים מהפנטים עם זמרת הסופרן המבצעת את יוליה.

את האופרה יצר גונו כסיפור אהבה בחמש מערכות כשבמרכזה של כל מערכה דואט: "המערכה הראשונה מסתיימת באופן מושלם. המערכה השנייה עדינה כאילו בחלום. המערכה השלישית היא יצרית עם הקרבות והגלייתו של רומיאו, הרביעית היא דרמטית והחמישית טראגית. זו התפתחות נכונה של העלילה" (גונו).

האופרה מלאה באינספור דמויות למרות שגונו ומחברי הליברית שלו צמצמו את כמות הדמויות המופיעות במחזה של שקספיר. למרות זאת היא מתרכזת סביב שתי הדמויות המרכזיות - רומיאו ויוליה. במערכה הראשונה הם מופיעים כל אחד בנפרד, אבל מהר מאוד האופרה הופכת למסע דילוגים של צמד האוהבים מרגע פגישתם ועד לרגע מותם, מסע בו חמש תחנות ברורות לחלוטין: אחת בכל מערכה. גונו הלחין חמישה דואטים לצמד האוהבים, כאשר מדואט לדואט אנו עוקבים אחר השינויים העוברים עליהם. כל מה שקורה הוא בעצם הסבר לשינוי הקיצוני המתרחש במה שרומיאו ויוליה מרגישים זה כלפי זו ושניהם כלפי הסביבה העוטפת אותם.

הדואט האחרון הוא דואט מורבידי בו רומיאו ויוליה כלל לא מדברים זה עם זו, מעין מחול מוות כפול שמרטיט את הרגש ואת נימי הנשמה. גונו לא יכול היה לעמוד בפני הפיתוי שלא לסיים את האופרה בדואט אחד נוסף. הוא משנה מעט את הסוף השקספירי ולאחר שרומיאו שותה את הרעל, יוליה מתעוררת והשניים זוכים לשיר את דואט הסיום ולמות יחדיו זה בזרועות זו.

זמני הקרנה

שבת 29/2/20 11:00